Search for:

SYSTEM DRZWI AUTOMATYCZNYCH

Drzwi automatycznie otwierane które oferuje NOWMAR produkowane są z profili aluminiowych, z przekładką termiczną lub bez. Konstrukcja  naszych drzwi przesuwnych w połączeniu z automatami renomowanych firm sprawia że nasze drzwi odznaczają się dużą wytrzymałością, dzięki czemu doskonale sprawdzają się  w obiektach o dużym natężeniu ruchu, takich jak galerie i centra handlowe czy markety,  gdzie duży nacisk kładzie się na wytrzymałość oraz klienci przemieszczają się z wózkami. Wszystkie drzwi mogą zostać przystosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Profile aluminiowe dostępne są w wersji lakierowanej wg palety RAL lub kolorach DREWNOPODOBNYCH. Zależnie od potrzeb klienta możliwe jest zastosowanie różnych rodzajów szklenia: szkła laminowanego lub hartowanego o grubości 6 i 8 mm, lub szkła termicznego o grubości od 22 do 40 mm.

Anwalt im Büro

Zabezpieczenia
Dzięki wbudowanym aktywatorom i systemowi czujników obecności, Automat zapewnia zwiększone bezpieczeństwo przejścia. System aktywuje drzwi w momencie zbliżenia się do nich. Jeżeli w przejściu lub w pobliżu przejścia wykryte zostaną osoby lub przeszkody, drzwi nie zamkną się do chwili, gdy będzie to możliwe w sposób bezpieczny.

Automatyczne otwieranie w przypadku braku prądu
Poziom bezpieczeństwa można podwyższyć poprzez instalację zespołu otwierania awaryjnego, który w sprzężeniu z silnikiem automatu pozwala automatycznie otworzyć drzwi w przypadku awarii zasilania.

Zespół ten jest monitorowany w sposób ciągły, a gdy zawiedzie, drzwi otworzą się i pozostaną w tej pozycji do czasu naprawy lub wymiany zespołu. W budynkach użyteczności publicznej do systemu podłącza się często alarm przeciwpożarowy lub czujnik dymu. W przepisach przeciwpożarowych jest często mowa o konieczności zapewnienia systemu zamykania zamiast systemu otwierania. W większości automatów do drzwi przesuwnych takie działanie można zrealizować po prostu poprzez wybranie zamykania zamiast otwierania.